סוגי מזגנים

סוגי מזגנים ומערכות מיזוג אוויר                                     סוגי מזגנים

מערכת מיזוג אוויר היא כבר מזמן שם כולל למגוון רחב של סוגי מזגנים ומערכות מיזוג. סקרנו עבורכם את הסוגים השונים של מערכות מיזוג אוויר אשר תוכננו על ידיי מהנדס מיזוג אוויר.

 

מזגן מפוצל:

מזגן זה מותקן על גבי הקיר החיצוני של מבנה. היתרון שלו הוא בעובדה שהוא פחות רועש, שכן יחידת האיוד של המזגן נמצאת למעשה מחוץ לבית. בנוסף, מזגן מפוצל כשמו כן הוא, מאפשר ליהנות ממיזוג אוויר במספר חדרים בבית, תוך הפעלה ממקור אחד או באמצעות שלטים. זהו מזגן חסכוני ונוח בבתים ובדירות וכן במשרדים קטנים. הוא נחשב פופולרי ולכן ניתן למצוא אותו במחיר זול, בגלל התחרות הרבה בין המשווקים.

מזגן עילי:

מזגן עילי מותקן מן הסתם בנקודה גבוהה בחדרים. העובדה שאוויר קר יורד למטה גורמת לכך שהחדר יתקרר באופן מושלם. ניתן ליצור מערכת של מזגנים עיליים שמחוברים לאותה נקודה חיצונית וכך לקרר מספר חדרים. הוא נחשב לחסכוני יחסית מבחינת חסכון באנרגיה והמחיר שלו אינו גבוה.

מזגן מיני מרכזי:

מערכות מיזוג אוויר בירושלים מיני מרכזיות מאפשרות ליצור מיזוג אוויר בכמה חדרים בבת אחת. המערכת מורכבת מתעלות שמעבירות את קור המזגן לכל החדרים. כיום לא צריך להסתפק בטמפרטורה אחידה בכל החדרים אלא ניתן לשלוט במיזוג האוויר בכל חדר. היתרון שלו הוא החיסכון באנרגיה והיכולת לשלוט בקירור של דירה או בית גדולים יחסית. המחיר שלו גבוה יותר משל מזגנים יחידים, בגלל התמורה הגבוהה יותר שהוא מעניק בסופו של דבר.

מזגן רצפתי:

מזגן שמותקן בסמוך לרצפה ומוציא אוויר כלפי מעלה. המזגנים האלו נחשבים פחות מתקדמים ולוקח להם זמן רב יותר לקרר את החדר. הם מתאימים יותר למקומות בהם יש צורך בחימום באמצעות מזגן יותר מאשר קירור, ולכן פחות מתאימים ברוב הבתים בישראל.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני